Domů Doporučujeme Akcie Amazonu: Vyplatí se do nich investovat do konce roku 2020?

Akcie Amazonu: Vyplatí se do nich investovat do konce roku 2020?

0 284

Amazon se právem řadí mezi jedny z nejlepších akciových titulů na trhu, což potvrzuje i jeho dlouhodobý růst cen akcií, které stále trhají svá historická maxima. Podle všeho tak pandemie koronaviru a její následky neměly nějak významný vliv na vývoj celé společnosti a v budoucnu bychom se mohli možná dočkat i dalšího růstu.

 

Amazon vykázal zisky v hodnotě 88,9 miliardy dolarů

Letošní rok přinesl mnoho změn, a to nejen v našem běžném životě ale i na poli světové ekonomiky. Ve druhém čtvrtletí tak nejrychlejší pokles ekonomiky ve své historii zaznamenalo USA, společně s meziročním poklesem HDP o 32,9 %. Ani to však nebránilo jedné z největších technologických společností Amazon vykázat v druhém čtvrtletí tržby v hodnotě 88,9 miliard dolarů. Stejně tak došlo ke konci srpna k růstu cen jeho akcií, které zaznamenaly své historické maximum okolo 3 500 dolarů za akcii.

Amazon se se svým zaměřením na technologie a online obchodování řadí mezi jedny z mála společností, které jsou schopny prosperovat i za takových podmínek jako je recese nebo krize. Přesně to potvrdily i již zmíněné výsledky zaznamenané během první vlny pandemie koronaviru. Právě ta Amazonu přinesla největší růst tržeb, poté co většina lidí musela zůstat doma a spolehnout se především na online služby. Tento trend však následovaly i další společnosti jako je Apple, Microsoft nebo Facebook, které stejně jako Amazon během koronavirové krize zaznamenaly vysoké zisky.

 

Amazon má potenciál k dlouhodobému růstu

Amazon má však díky své všestrannosti jeden z největších potenciálů k dlouhodobému růstu ceny akcií, který ocení nejeden z investorů. Jeho působení tak v žádném případě nekončí pouze na poli e-komerce ale i cloud computingu, kterého během pandemie začalo využívat mnohem více společností. V tomto segmentu má však společnost stále velký prostor k růstu, pokud vezmeme v úvahu poslední průzkum maloobchodního prodeje, kde online nákupy zahrnovaly celkově 11,8 %.

Společnost se však v současnosti stále více pouští do velkých investic, a to jak v oblasti vývoje hlasových asistentů Echo ale i dalším zdokonalování nabízených služeb. Jednou z nich je v současnosti i nově spuštěná platforma v podobě online lékárny s názvem PillPack, která by Amazonu měla přinést další růst v několika následujících měsících.

Pokud tedy vezmeme v úvahu všechna zmíněná fakta můžeme konstatovat, že akcie Amazon se řadí mezi jedny z nejzajímavějších, které na trhu můžeme najít. Jeho schopnost prosperovat „za každé situace“ a neustálé rozšiřování jeho působení na trhu z něj tak vytváří zajímavý titul pro dlouhodobé investory.