Domů Software Jak jednoduše vyřešit správu uživatelských rolí?

Jak jednoduše vyřešit správu uživatelských rolí?

0 665

Ochrana dat by měla mít nejvyšší prioritu, spousta firem bohužel v tomto směru pokulhává. Kritickým místem jsou informační systémy, respektive nesprávné přidělení uživatelských rolí. Administrátoři podnikových systému si mnohdy nevědí rady a neumí přístup do jednotlivých aplikací provázat tak, aby měli zaměstnanci k dispozici pouze data, která skutečně potřebují. Přitom se nabízí velmi elegantní řešení v podobě identity managera.

 

Identity management je pro firmu přínosem

A nutno podotknout, že pro každou firmu. Centralizovaná správa identity zajišťuje, aby se správné osoby dostaly ke správným zdrojům ve správný čas. Hladký průběh řeší administrátor pomocí identity management systému. Mnohé procesy však probíhají zcela automaticky a v konečném důsledku šetří čas i náklady.

Implementací identity management systému získáte přehled ohledně přístupů do informačních systémů, zjednodušíte proces zakládání účtů a přidělení konkrétní uživatelské role a v neposlední řadě obdržíte důležité podklady pro auditní kontrolu.

Automatické udělování přístupů navíc výrazně urychluje nástup nového zaměstnance – a v případě odchodu ze zaměstnání může administrátor profil okamžitě zrušit a zamezit tak neoprávněným vstupům do systému.

 

Co díky identity managerovi získá běžný uživatel?

Pro vedoucí pracovníky a administrátory je identity management systém jasným přínosem. Ale nezkomplikuje život nebohým běžným uživatelům neboli BFU? Právě naopak. Aplikace jim umožní reset hesla do všech systémů z jednoho místa či vyslat požadavek o přístup bez nutnosti kontaktovat uživatelskou podporu. V přehledném uživatelském rozhraní si zároveň mohou kdykoliv ověřit přidělená oprávnění, pracovní úvazky a navázaná práva.

Pokud vás efektivní správa identity zaujala a chcete se o ní dozvědět více, pokračujte na bcvsolutions.eu.