Domů Doporučujeme Služební cesty k byznysu patří

Služební cesty k byznysu patří

0 489

Ať už jste řadový dělník nebo vrcholový manažer, každé zaměstnání s sebou čas od času přináší i nutnost vykonat kratší či delší služební cesty. Přestože máme k dispozici nejmodernější IT technologie, které nám šetří čas i peníze skrze on-line konference, workshopy, teambuildingy i školící webináře, osobní kontakt je stále v mnoha případech naprosto nenahraditelný.

U sjednání kontraktu, představení zboží, zaučení kolegy nebo vyřízení reklamace se vždy vyplatí účastnit se schůzky osobně. Setkání se ale neobejde bez cestování a přenocování. Služební cesta má ve mzdovém účetnictví svou zvláštní kolonku. Nejedná se o výlet, ale ryze pracovní pobyt mimo rodinu, kde kromě pracovních záležitostí je na místě i nutnost vyřešit ubytování a případně stravu. Nervozitu může snadno rozptýlit znalost terénu a ubytovacích kapacit. Rezervační portál Hotel.cz poskytne představu o místě, druhu a zařízení hotelu, ve kterém najde pracovník dočasný azyl a může se tak předem připravit na to, kde a jak bude bydlet.

Největší počet firem, a tudíž adres potřebných k vytvoření byznysu, je Praha. Za obchodem se sem sjíždí pracovníci i manažeři z Čech i Moravy a není žádným tajemstvím, že se stověžatá matka stává byznys centrem i pro mezinárodní konsorcia. Ubytování v Praze je tak nezřídka nutné objednat několik týdnů předem. Velká poptávka je po tříhvězdičkových hotelech, které leží v blízkosti metra, disponují konferenční místností a přitom dokážou navodit poklidnou až rodinnou atmosféru, aby se v ní klienti cítili jako doma.

Přestože je tržní ekonomika v dobré kondici, najít vhodné konferenční prostory v celé republice pro hromadné akce nemusí být snadné. Hotely, přímo orientované na business, jsou stále nedostatkovým zbožím. Zkušení obchodníci a event marketéři si proto své stálice v místopisech doslova hýčkají. Zásadní kritéria pro vyhledávání jsou oblasti, termíny a počty lidí. Je-li třeba najít prostor pro konání konference v Olomouci, bude hlavní uspokojit požadavky kapacitní a časové,  podružně pak bude organizátor řešit polohu hotelu od centra města nebo od sjezdu z dálnice. Nároky na odpočinkové aktivity nebo představy o gastronomii lze pak specifikovat později. Obecně platí, že čím větší hotel, tím širší zázemí. Malé hotýlky a penzionky pak plně konkurují v osobním přístupu, dokážou zajistit coffee break s rodinnou atmosférou nebo konferenční menu na míru a ke svým klientům jsou zcela diskrétní.

PODOBNÉ ČLÁNKY