Domů Programování Vyberte si informační systém, který vám podnikání zjednoduší. Ne naopak!

Vyberte si informační systém, který vám podnikání zjednoduší. Ne naopak!

0 1893

Implementace ERP je jedním z nejvýznamnějších milníků každé firmy. Jen málokterá dynamicky rostoucí společnost se bez sofistikovaného informačního systému obejde, ale na druhou stranu může nevhodně zvolené řešení procesy zkomplikovat. Pokud vás výběr softwaru teprve čeká, neukvapujte se a držte se následujících zásad.

 

Ekonomický software má sloužit vám, ne vy jemu

Informační systém má být pro firmu přínosem a nikoliv brzdou. Proto si předem ujasněte, co od softwaru požadujete a nevybírejte pouze na základě nejnižší ceny. Bez ohledu na konkrétní požadavky jsou cíle vždy stejné: automatizace a standardizace procesů, výrazné zjednodušení rutinních činností, časová úspora a snadné zpracování informací včetně jejich vzájemného sdílení mezi souvisejícími agendami.

Dobře koncipovaný informační systém vám umožní efektivně analyzovat data, delegovat práva na konkrétní zaměstnance a v neposlední řadě aplikaci „best practices“ – nejefektivnějších způsobů výkonu určitých úkonů.

 

Informační systém na míru, nebo modulové řešení?

Kde se po firemním informačním systému poohlédnout? Můžete si ho nechat vytvořit na míru svým specifickým požadavkům, nebo si pořídit již hotovou aplikaci.

Jakkoliv se vývoj vlastního softwaru jeví jako ideální řešení, v praxi je pro drtivou většinu firem mnohem efektivnější modulový systém. Důvody jsou prosté – ERP na míru je mnohonásobně dražší a vývoj může trvat velmi dlouho. Navíc vám nikdo nezaručí, že budete s výsledkem spokojeni. V případě výběru z hotových aplikací modulového typu si můžete vybrat na základě referencí (ne)spokojených zákazníků.

Vhodně zvolený modulový ekonomický software pokryje všechny či naprostou většinu potřeb napříč všemi sektory podnikání. Navíc může růst současně s firmou.

Chcete se o možnostech modulového informačního systému dozvědět více? Podrobnější informace o funkcionalitách a vlastnostech vám rádi prozradí odborníci ze společnosti Saul informační systémy. Jejich produkt RIS patří k nejúspěšnějším na trhu.