Domů Doporučujeme Máte v pracovně správnou kancelářskou židli, která přispívá k vašemu zdraví?

Máte v pracovně správnou kancelářskou židli, která přispívá k vašemu zdraví?

0 373

Jestliže trávíme při sezení u počítače nebo za pracovním stolem několik hodin denně, je potřeba, aby naše kancelářská židle i pracovní plocha byly v souladu s lidským zdravým. To znamená, že kancelářská židle by měla splnit několik základních kritérií, stejně jako pracovní plocha. Víte, které to jsou?

 

Podle čeho vybírat kancelářskou židli?

Stále více firem dbá na to, aby jejich kancelářské židle byly pro zaměstnance správnou oporou. I ve vaší soukromé pracovně si takovou dopřejte. Než do nového kancelářského křesla investujte, zamyslete se, zda chcete, aby mělo nastavitelnou výšku sedací plochy a opěrky zad. Důležité je také ergonomické tvarování. K židlím se dá ve zdravotnických potřebách koupit i bederní opěrka, která vás nutí sedět rovně a zdravě.

U pracovní židle se zajímejte o materiál, který tvoří kostru. Je pevný a odolný? Jaká je nosnost židle? Co její polstrování a potah? Jedná se o prodyšný materiál, na němž se vám bude dobře sedět v zimě i v létě? Příjemné jsou i nastavitelné područky a opěrka hlavy, ale není to nutné. Židle by měla mít i kvalitní kolečka, zvláště pokud se budete posouvat k tiskárně nebo je stůl delší a na jeho krajích jsou zásuvkové kontejnery.

 

Stůl do pracovny, k němuž je radost usedat

Stoly do pracovny a studovny jsou součástí mnoha domácností. Aby plně splnily vaše potřeby a požadavky, k dostání jsou klasické modely, rozkládací modely i třeba rohové psací stoly. Přímo na stole by měla být umístěna obrazovka k počítači. Uvažte, zda budete používat stolní PC nebo notebook, a zda chcete, aby měl stůl výsuvnou poličku pro klávesnici. Je lepší mít větší psací stůl, abyste si mohli bez potíží rozložit vše, co potřebujete k práci nebo studiu.

Na Finecase.cz najdete kvalitní a levný nábytek do každé pracovny.