Domů Hardware Alternativní tonery a cartridge – co to vlastně je?

Alternativní tonery a cartridge – co to vlastně je?

0 207226

Při provozu kanceláře často hledáme způsoby, jak co nejvíce ušetřit. A nákup neoriginálních nebo také alternativní tonerů a cartridgí do tiskáren může být skvělým řešením. O co se vlastně jedná a jaké nevýhody nám tato varianta přináší?

Ať hledáte kvalitní tonery Xerox nebo jste fanoušky spíše jiné značky, určitě jste si všimli, že alternativ je na našem trhu dost a dost. První pravidlo proto zní: vždy nakupujte od ověřeného a spolehlivého prodejce, jinak můžete narazit na tzv. „kopii kopií“ a ohrozit tak funkčnost svého zařízení. A nákup nové tiskárny rozhodně není levnou záležitostí.

 

Alternativní toner aneb vyznejte se v pojmech

Alternativní náplně (kazety) slouží jako náhrada těch originálních. Obvykle je produkuje jiný výrobce, ovšem většinou za výrazně nižší cenu oproti originálu. Může se tak stát, že některá zařízení jsou mezi sebou kompatibilní tak nějak náhodou, takže zákazníci získají dostupný toner i v případě, že jejich výrobce bude mít zrovna výpadek nebo jiný problém.

Kompatibilní kazety jsou také vyráběny ve velkých továrnách, problém však tkví v jejich nedostatečném otestování – levné tonery nemohou být testovány kus od kusu, takže se občas může vyskytnout chybka.

Na trhu existují také tzv. renovované tonery. V tomto případě  výrobce využívá již použitých kazet do tiskáren od originálního výrobce a naplní je svými vlastními komponenty. Všechny kazety jsou následně testovány kvůli funkčnosti, což minimalizuje riziko vzniku nekvalitních kusů na minimum. Renovované kazety také obvykle poskytují lepší tisk, než jejich neoriginální soukmenovci. I proto jsou u zákazníků stále více oblíbené.

 

Kde nakoupit kvalitní náplně do tiskáren?

Sháníte tonery Epson, Xerox nebo třeba Samsung? Chcete výhodné ceny nebo přímo alternativní díly pro minimalizaci nákladů vašeho kancelářského oddělení? Pak vyzkoušejte e-shop www.tonerdepot.cz disponující rozsáhlým skladem, který zaruče dodání většiny výrobků do 2-3 dnů, a to za báječné ceny!

 

 

 

PODOBNÉ ČLÁNKY

Žádný komentář

Okomentujte článek