Domů Hardware Jak ušetřit za servery? Pořiďte si kvalitní repasovaný hardware

Jak ušetřit za servery? Pořiďte si kvalitní repasovaný hardware

0 190478

Potřebujete výkonnější servery, ale nemáte k dispozici tolik peněz, abyste si mohli pořídit zbrusu nové „železo“? Ceny hardwaru sice průběžně klesají, ale stále nejde o zanedbatelné částky. Naštěstí se nabízí možnost, jak výrazně ušetřit – pořídit si místo nových serverů servery repasované. Pokud máte vůči tomuto specifickému segmentu jakékoliv předsudky, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jestli jsou obavy na místě a kde se po kvalitních repasovaných kouscích poohlédnout.

 

Co je to vlastně repasovaný server?

V prvé řadě si je dobré ujasnit pojem repasovaný server. Nejedná se o server nový, ale již používaný. Ovšem ve velmi dobrém technickém stavu, kterého bylo docíleno rozebráním, vyčištěním a nahrazením některých opotřebených komponentů.

Repasované servery jsou tedy v podstatě starší servery po důkladné generálce. Respektive by takový být měli, ale ne všichni prodejci přistupují k repasování tak svědomitě. Proto byste měli vybírat obezřetně a zaměřit se na prodej serverů od odborníků.

 

Na koho se obrátit?

Dobrou volbou jsou repasované servery v nabídce specializovaného obchodu czech-server.cz. Provozuje ho společnost ATICOM, která se na českém trhu pohybuje přes 20 let. Nabízí nejen nové, ale také vysoce kvalitní repasované servery původem z datových center. Tzn. z bezprašného a klimatizovaného prostředí, což je zárukou mnohem delší životnosti a bezproblémového provozu. Všechny součástky prochází odbornou profylaktikou a pečlivým testováním – až poté jsou uvedeny na trh. Jejich stav se většinou velmi blíží novému zboží.

V případě potřeby se technici z ATICOMU postarají také o umístění serveru přímo ve vaší serverovně, instalaci zvoleného OS i jiných aplikací. Veškeré zboží si můžete předem vyzkoušet v pražském showroomu a přesvědčit se tak o kvalitně na vlastní kůži.

PODOBNÉ ČLÁNKY

Žádný komentář

Okomentujte článek