Domů Software Co je ERP systém a jaké největší výhody vám jeho používání přinese

Co je ERP systém a jaké největší výhody vám jeho používání přinese

0 549

S růstem vaší firmy začne pravděpodobně dříve či později vzrůstat i lehký chaos v podnikových procesech a důležitých datech. Snadno se může stát, že se sami začnete v přehršli informací pomalu, ale jistě ztrácet. Ale jak to všechno efektivně uhlídat? Vezměte si k ruce asistenta v podobě ERP systému, který to zvládne za vás. Prozradíme vám největší výhody, které vám jeho pořízení přinese.

 

Co je ERP systém

Název ERP vychází z anglického „Enterprise Resource Planning”, což v překladu znamená systém pro plánování podnikových zdrojů. Jedná se o software, jehož hlavní činností je správa firemních zdrojů a shromažďování dat a informací, které firma potřebuje k zvládnutí všech interních procesů. Poradí si tak se vším od účetnictví přes obchod, výrobu a využití firemních zdrojů až po řízení provozu i lidských zdrojů.

Všechna získaná data dokáže ERP systém efektivně propojit a vám naservíruje ucelené přehledy, které vám pomohou optimalizovat procesy celé vaší společnosti. A co na něm nejvíc oceníte?

 

Všechno přehledně na jednom místě

Už nebudete potřebovat žádné další specializované systémy, které by vám s každodenní správou firmy pomáhaly. ERP systém sjednocuje všechny aplikace potřebné pro řízení chodu celé společnosti přehledně na jednom místě.

Díky provázanosti firemních agend dojde k výraznému urychlení i zefektivnění práce všech zaměstnanců. Excelové tabulky a ručně psané poznámky na papírech, které se věčně ztrácely, se stanou nadobro minulostí.

 

Přístup k důležitým datům kdykoliv a kdekoliv

Další z výhod jednotného systému pro plánování podnikových zdrojů je jeho přístupnost kdykoliv a odkudkoliv si jen vzpomenete. Překážkou tak není ani dnes tolik oblíbená práce z domova. Jediné, co vaši zaměstnanci budou k přístupu do podnikového ERP potřebovat, je připojení k internetu.

Díky optimalizaci pro mobilní zařízení není nejmenší problém ani přihlásit se do systému prostřednictvím mobilního telefonu či tabletu kdekoliv na cestách mimo domov či kancelář.

 

Získáte nejen software, ale i cenné informace a zkušenosti

S pořízením ERP systému získáte nejen nový software, ale i osobního konzultanta, který vám ochotně pomůže s nezbytnými kroky souvisejícími s uvedením systému do provozu, ale i s jeho následným používáním. Systém za vás navíc dokáže hlídat i všechny platné vyhlášky, směrnice a legislativu, která se neustále mění. Ušetří vám tak spoustu starostí i případné potíže při jejich opomenutí.

A co je vůbec nejlepší – s rozvojem vaší firmy lze také modifikovat a rozvíjet i ERP systém samotný –⁠ tak, aby neustále přesně odpovídal vašim požadavkům a co nejvíce zefektivňoval a zjednodušoval vaši práci. Získáte tak skvělého pomocníka, který nemá absolutně žádná omezení.