Domů Internet Bez vyhledávačů by dnes internet nefungoval

Bez vyhledávačů by dnes internet nefungoval

0 444

Internet neboli celosvětová síť je fenoménem, který je tu s námi již několik desítek let. Zprvu mu mnoho lidí nevěnovalo přílišnou pozornost, nicméně v současného době se jedná o ten nejefektivnější komunikační prvek na světě.

Navíc jeho prostřednictvím lze snadno najít různé informace. K tomu je však často potřeba používat vyhledávač.

 

Co je to internet?

Na tuto otázku existuje snadná odpověď – jedná se o síť. Nicméně nikoliv lokální, ale celosvětovou. Síť, která je tvořena miliony počítačů po celém světě. Některé jsou pouze uživatelé, jiné poskytují obsah ve formě webových stránek.

Na rozdíl od poměrně nedaleké budoucnosti je budování stránek v současné době celkem jednoduchou záležitostí, zvláště, když člověk nemá potřebu své dílo kdovíjak zásadně optimalizovat. A v tom je trochu problém.

Obsahu je díky tomu skutečně obrovské množství. Počet internetových stránek už dávno přesáhl jednu miliardu. Některé sice už zanikly, nicméně mnohé další se zrodily. Najít tak určitý web, aniž by člověk znal jeho přesný název, je nemožné. Tedy bylo by to nemožné, kdyby neexistovaly vyhledávače.

 

Proč jsou vyhledávače důležité

Bez vhodného vyhledávače dnes internet prakticky nikdo nepoužívá. Celosvětová síť toho totiž nabízí tak obrovské množství, že je vyloženě hřích těchto možností nevyužít. A proto byly vytvořeny vyhledávače typu Google, díky kterým je hledání obsahu na síti mnohonásobně jednodušší, než tomu bylo před jejich vznikem.

Vyhledávač je v podstatě pouze další počítač připojený k internetu. Jeho posláním ovšem není obsah tvořit, případně konzumovat, ale třídit a následně databázi poskytovat uživatelům.

Stačí napsat vhodná klíčová slova. Takto je možné najít prakticky jakýkoliv web nacházející se v katalogu daného vyhledávače. Ne vždy je to tak jednoduché. Často je totiž potřeba používat klíčová slova moudře, jinak z vyhledávače vyjdou úplné nesmysly.