Domů Internet Cenově dostupný rychlý internet a internetová televize? Víme od koho!

Cenově dostupný rychlý internet a internetová televize? Víme od koho!

0 273

Rychlý internet je dnes absolutním základem. Umožňuje rychlé sledování dokumentů, fotografií, videí stejně jako jejich sledování. A samozřejmě i sledování internetové televize. Objednáte-li si navíc obě služby v jednom balíčku (například od společnosti Nej.cz), budete je mít v podstatě za hubičku.
Rychlost internetu je v současné době jedním z hlavních parametrů, jimiž se při volbě vhodného dodavatele internetového připojení řídíme. Čím vyšší požadavky přitom v tomto ohledu máte, tím rychlejší připojení budete vyžadovat. Pokud však pravidelně nestahujete velké objemy dat, bude pro vás dostatečné průměrné internetové připojení.

Co to je dsl rychlost?

Dsl rychlost udávaná v kilobytech, megabitech či megabajtech v podstatě informuje o objemu dat, který budete moci stáhnout, popřípadě odeslat za jednu vteřinu. Obecně se dá říci, že k běžnému surfování, čtení a odesílání mailů vám postačí dsl rychlost 256 kbit/s. Plánujete-i skypovat (telefonovat po internetu) , měla by rychlost vašeho internetového připojení být zhruba trojnásobná. Pro sledování videa, filmů a streamování však počítejte s rychlostí internetu minimálně 3 Mbit/s.

Změřte si rychlost svého připojení

Nevíte, jakou rychlost má vaše stávající internetové připojení? Tak si ho nechtě změřit. Měření rychlosti internetu nabízí například Český telekomunikační úřad prostřednictvím aplikace NetMetr. Poměrné přesné výsledky ale můžete očekávat i od aplikace Speedtest.net. A pokud s výsledky nebudete spokojeni, neváhejte si své připojení zrychlit. Ideálně výměnou stávajícího dodavatele internetového připojení za nového.

Opravdu rychlý internet

Třeba za služby zmíněné společnosti Nej.cz pokrývající více než stovku obcí v České republice a nabízející internet s rychlostí až 500 Mb/s po kvalitní optické síti. A k tomu v úvodu tohoto článku zmíněnou internetovou televizi s dvěma sty televizními kanály a videotékou HBO. Tu navíc můžete sledovat nejenom na televizi, ale i počítači, tabletu a mobilu. Za to vše navíc zaplatíte mnohem méně, než kdybyste si jednotlivé služby objednali nezávisle na sobě! Ještě váháte? Neměli byste!