Domů Hardware Zapomeňte na vlastní datacentrum. Existuje mnohem výhodnější řešení

Zapomeňte na vlastní datacentrum. Existuje mnohem výhodnější řešení

0 648

Mnohé majitele firem, či provozovatele webových stránek už nejspíše někdy popadla myšlenka založit si vlastní datacentrum. Serverové pracoviště je přece jen pro moderní fungování firem stále důležitější a pro provoz internetových stránek doslova nezbytné. Velmi rychle ale ti sami lidé nejspíše narazili na poměrně zásadní problém. Pořízení vlastního datového střediska je totiž velmi nákladné. Stačí jen výčet nutných výdajů.

Servery je samozřejmě potřeba nejprve pořídit, což vyjde na nemalé částky. Dále je nutné vybudovat potřebnou infrastrukturu pro uložení hardwaru a jeho chlazení, zajistit prostory a v neposlední řadě zajistit jeho hladký chod. Díky neutuchajícímu technologickému pokroku budete navíc velmi rychle řešit obnovu serverového zařízení.

Jak z toho ven? Naštěstí existuje služba, díky které se můžete těšit z výhod vlastního serveru avšak neplatit prakticky nic. Respektive částky jen stěží srovnatelné s fyzickým vlastnictvím serveru. Nebudeme vás napínat. Řeč je o VPS, neboli virtuálním serveru. Možná už jste o této službě slyšeli. Určitě ale neuškodí trocha opakování. Virtuální server je forma pronájmu serverového prostoru, kdy výměnou za měsíční poplatek získáte vyčleněný výkon skutečného serveru, který je umístěn u poskytovatele. Ten se postará o veškerou údržbu a všechny nákladné okolnosti.

Vy budete server jen využívat k tomu, co potřebujete. Za tímto účelem si můžete také zvolit nejvhodnější operační systém. Například k provozu webových stránek je ideální široce přizpůsobitelný Linux, zatímco k zajištění hladkého chodu EPR programů a jiných softwarových nástrojů, které ocení především firmy, bude lepší volbou léty prověřený Windows. Zjistěte si o výhodách virtuálního serveru více na stránkách společnosti Faster CZ, u které můžete získat levný, férový a spolehlivý pronájem VPS.

PODOBNÉ ČLÁNKY