Domů Internet Business analytik

Business analytik

0 537

Vše, co nás obklopuje, jsou v jistém smyslu data. Existuje dokonce termín „big data“ – termín označující velké, variabilní a různorodé datové soubory, které nelze zpracovat běžně dostupnými metodami a jejichž obchodní analýza může být velmi cenná a může vést k novějším poznatkům. Co obnáší práce business analytika?

 

Kdo je business analytik?

Business analytik nebo také obchodní analytik je profese patřící do skupiny nedostatkových profesí. Nemusíte se tedy bát nedostatku nabídek práce. Business analytik je osoba odpovědná za definování obchodních potřeb zainteresovaných stran za účelem nalezení řešení obchodních problémů.

Podpora kompetentního business analytika je pro společnost příležitostí výrazně urychlit a správně realizovat projekt, ušetřit finanční prostředky a zavést jasný komunikační styl, díky kterému je efektivnější a jednodušší na práci. Obchodní analytik se může zabývat projekty v mnoha subjektech, vč. v organizaci, podniku, korporaci, dokonce i ve vládních institucích.

Žijeme ve světě, kde je telefon zakoupený před třemi lety již zastaralý – stejný osud potkal techniky, programy a nástroje usnadňující práci obchodního analytika. Proto není na místě strach z testování nových produktů, protože každý projekt nabízí nové možnosti. Pokud se tedy někdo ocitne v měnícím se prostředí, Business Intelligence je právě pro něj.

 

Business analytik a výhody této pozice

Je dobře známo, že technologie má obrovský dopad na náš profesní i osobní život. V obchodním kontextu vytvářejí nová IT řešení hodnotu na mnoha různých úrovních – strategické, řídící nebo provozní. Díky práci obchodních analytiků se důležitá obchodní rozhodnutí nejen zjednoduší, ale také zpřesní. Business analytik je velmi žádaná pozice s výborným platovým ohodnocením. Opět závisí na vašich zkušenostech, praxi, lokalitě i velikosti firmy. Společnost TIP IT Solutions je prostředníkem pro získání této pozice.