Domů Doporučujeme Najděte kvalitního kandidáta s kvalitním inzerátem

Najděte kvalitního kandidáta s kvalitním inzerátem

0 456

Najít kvalitního iťáka do týmu není nijak jednoduché. Vlastně ani obsazení juniorní pozice není žádný med. Jak si zvýšit šanci na co nejrychlejší obsazení pozice? Pište inzeráty, které zaujmou.

Kvalitní reakce vám zajistí kvalitní nabídka

Pracovní portál Jobstack.it uvádí, že na kvalitě skutečně záleží. Pokud inzerát obsahuje veškeré podstatné informace, můžete získat až 30krát více odpovědí oproti takové té klasice, která sice napíše vše o přátelském prostředí, ale zapomene na plat a používané technologie.

Ono se není čemu divit. Proč by měli IT specialisté ztrácet čas odpovědí, když je na první pohled znát, že personalista ani moc neví, co vlastně nabízí?

Jak má takový kvalitní inzerát tedy vypadat?

Co obsahuje kvalitní pracovní nabídka

Inzerát by měl po formální stránce být přehledný. Zapomeňte na dlouhé odstavce – důležité informace v nich nikdo hledat nebude.

Používejte body a jasné rozdělení – co je obsahem práce, co po kandidátech požadujete a co mohou čekat oni od vás?

V inzerátu by měly jasně zaznít následující body:

  • platové podmínky
  • informace o projektu (projektech), na kterých bude zaměstnanec pracovat
  • používané technologie
  • informace o pracovním prostředí a týmu
  • požadavky na kandidáta
  • co nabízíte a jaké jsou u vás pracovní podmínky
  • informace o tom, zda se pracuje se remote nebo v kanceláři
  • také zmiňte, zda nabízíte home office

Pokud z inzerátu jasně nevyzní, co může kandidát od budoucího zaměstnání očekávat, na čem přesně a s čím bude pracovat, většinou se s odpovědí namáhat nebude.

Dalším častým nešvarem pracovních inzerátů, zvlášť v IT, jsou nerealistická očekávání. Pokud hledáte specialistu, nemůžete po něm chtít současně několik nesouvisejících věcí najednou.

Inspirujte se kvalitními inzeráty, které naleznete například v Hitparádě Jobstack.it, kde jsou ty nejlepší pracovní nabídky, nebo si rovnou nechte poradit od profíků v oboru.