Domů Doporučujeme Error pro ajťácký mozek

Error pro ajťácký mozek

0 593

Není třeba pochybovat o tom, že je duševní práce mnohdy více náročná a únavná, než ta manuální. Své o tom vědí například programátoři a IT specialisté, kteří sedí denně hodiny nad svými počítači, vytváří programy a ladí funkční systémy. Hlavou jim letí miliony myšlenek, jak který software zušlechtit a vyladit nejposlednější detaily ku spokojenosti klienta.

Že jsou „ajťáci“ tak trochu z jiné planety a machři každým coulem, kteří žijí ve světě programovacích jazyků, algoritmů a čísel, vešlo ve všeobecnou známost hned počátkem devadesátých let s rozmachem a dostupností počítačů široké veřejnosti. Poptávka po lidech, co dokáží program nejen zprovoznit, ale rovnou vyrobit, rostla. Jak přibývalo vystudovaných odborníků, přibývalo i specializovaných kolektivů, které byly vyhlášené nejen svým humorem, ale i nároky na relaxaci.

 

Potřeba resetovat!

Aby se IT specialista dokázal patřičně odreagovat, odpočinout si a ulevit svým mozkovým závitům, musí se dostatečně daleko vzdálit od své kanceláře a sharepointu. To se může skvěle podařit na horách, v oblastech, do kterých vábí nádherná příroda a lišky tam ještě dávají dobrou noc. Valašsko zaujme chrabrým duchem, ryzí přátelskou povahou domorodých obyvatel, dobře nasytí hladový žaludek vyhlášenou kyselicí a hlavně, internet, ten na valašských kopcích není samozřejmostí. Ideální místo, viďte?

Jako ve snu se bude každý profík od klávesnice cítit v roubence provonění dřevem, s medovinou v ruce a pohledem do ohněm praskající krbu. Beskydy, to je synonymum romantického pobytu mezi panoramatickými výhledy na druhé nejvyšší moravské hory a lidskou rukou téměř nedotčenou přírodu. Krajová pohostinnost je vyhlášená a široko daleko bezkonkurenční.

Stejně dobře, jako ve východní části republiky, lze dovolenou pořídit v horské „alma mater“, kterou jsou Krkonoše. Jediné české velehory nabízí dostatečně mnoho příležitostí, jak zabavit i ty nejnáročnější návštěvníky. Co třeba v létě vyrazit na golf, tenisové kurty nebo si půjčit bike a pořádně vykrosit horské cyklotrasy? V zimě jsou pak samozřejmostí lyžařské areály.

 

Čerstvý vzduch udělá divy

Ideálně stráveným časem pro počítačové mágy jsou dny naplněné pohybem na čerstvém vzduchu. Mozkové buňky se natolik okysličí, že nový nápad na upgrade na sebe nenechá dlouho čekat.