Domů Doporučujeme Jak efektivně využít reklamní bannery pro své podnikání

Jak efektivně využít reklamní bannery pro své podnikání

0 678

Každý podnikatel potřebuje efektivní marketing, aby o sobě dal světu vědět. Cest, jak to udělat, je v dnešní době opravdu mnoho, ať už se bavíme o online světě, nebo o tom fyzickém. Možná by někdo mohl namítat, že v dnešní době už funguje pouze online reklama, a ta fyzická je k ničemu. Není tomu ale tak. Například takové bannery či reklamní plachty jsou stále velmi účinným reklamním prvkem.

 

Co jsou bannery a proč jsou důležité pro podnikání

Ano, bannery jsou i grafické reklamní prvky, které můžeme vidět na internetových stránkách a sociálních sítích. Jsou to ale také reklamní plachty použitelné ve fyzické venkovní reklamě.

Pro podnikání jsou právě ty fyzické reklamní plachty velmi užitečné, protože umožňují zvýšit povědomí o značce a přilákat nové zákazníky. Navíc jsou v poslední době stále oblíbenější formou propagace pro mnoho podniků.

Pokud chcete využít tuto formu reklamy pro propagaci svého podnikání, je důležité vědět, jak efektivně bannery využít. Přinášíme tedy několik tipů, jak využít reklamní plachty na maximum.

 

Jak vytvořit účinný banner

Aby byl banner účinný, musí být správně navržený. Už před jeho realizací tedy zvažte a berte v úvahu následující:

 1. Kdo je vaše cílová skupina?
 2. Banner by měl být navržený tak, aby oslovil vaši cílovou skupinu. Zvažte, kdo jsou vaši zákazníci. Muži nebo ženy? Kolik je jim let? Kde pracují? Co dělají ve volném čase? V jaké sociální bublině se pohybují? Kudy chodí a jezdí? Toto ovšem není otázka několika minut. Proto si pro vytvoření cílové skupiny nechte hodně času. Svou cílovou personu byste měli vidět přímo před sebou, v konkrétní podobě a barvách. Návrh banneru byste následně této skupině měli co nejvíce přizpůsobit.
 3. Co své cílové skupině chcete sdělit?
 4. Chcete zvýšit povědomí o vašem podnikání? Přivést nové zákazníky? Nebo byste chtěli propagovat nějakou konkrétní akci nebo produkt? Tohle všechno je důležité zvážit a zohlednit při celkovém návrhu vašeho banneru či reklamní plachty.
 5. Zvolte vhodné umístění a velikost banneru
 6. Důležitou součástí efektivního využití reklamních bannerů je výběr vhodného umístění. Zvažte, kam svou reklamu umístíte, aby ji mohlo vidět co nejvíce lidí a zároveň oslovila vaši cílovou skupinu.
 7. S tím souvisí také velikost plachty. Ta by měla být dostatečně velká, aby byla dobře viditelná, ale zároveň by neměla být příliš velká, aby nebyla obtěžující a aby se dobře četl text. Pokud lidé budou reklamu číst z dálky, je vhodná větší velikost, než pokud ji budou číst zblízka.
 8. Použijte atraktivní grafiku
 9. Vzhled banneru je stejně důležitý jako jeho umístění. Použijte výraznou grafiku, která upoutá pozornost a zároveň vystihne váš produkt nebo službu. Výstižný text by měl být jasný a snadno čitelný z dálky. Použijte kvalitní obrázky, které jsou atraktivní a upoutají pozornost. Dejte ale pozor na to, aby obrázky a barvy nerušily při čtení textu. Obzvlášť, pokud banner umisťujete v místech, kde lidé jen projíždějí či rychle procházejí.
 10. Dbejte na kvalitu provedení a odolnost materiálu
 11. Plachta by měla být z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, UV záření a jiným vnějším vlivům. Nezapomeňte proto už při navrhování reklamního banneru zvážit jeho umístění a vzít tak v potaz, jakým povětrnostním vlivům ho tím vystaví

 

Nezapomeňte na údržbu a čištění banneru

Aby váš reklamní banner vypadal dobře po celou dobu, dohlédněte na pravidelné čištění a udržování. Čištění rozhodně provádějte pravidelně a podle pokynů výrobce. Pokud se na banneru objeví nějaká škoda, bylo by dobré ji nechat opravit co nejdřív. Předejdete tak jejímu zhoršení a v nejhorším případě i výměně celé plachty.