Domů Hardware Notebooky Acer a spolehlivost? Vedou si víc než dobře!

Notebooky Acer a spolehlivost? Vedou si víc než dobře!

0 2573

Acer už dávno nikdo nepovažuje za výrobce nabízejícího stylové, výkonné, leč poměrně poruchové notebooky. Výpočetní technika z produkce tchajwanského giganta si v posledních letech velmi zlepšila renomé a momentálně patří k naprosté špičce i z hlediska spolehlivosti. Mimo jiné to potvrdila nedávná studie organizace Consumer Reports, v rámci které se notebooky umístily na pěkném třetím místě. Hned za značkami Apple a Samsung.

Consumer Reports vypracovala studii na základě informací, které získala od registrovaných uživatelů. Jedničkou v oblasti spolehlivosti se staly přenosná zařízení Apple – v prvních dvou letech zaznamenalo poruchu pouze 10 % uživatelů. Což je s podivem, protože obvyklá záruční lhůta v USA je oproti naší dvouletce poloviční. Druhou příčku obsadil konkurent Samsung s 16% poruchovostí a hned za ním se umístila značka Acer s 18% poruchovostí.

V praxi se samozřejmě liší míra spolehlivosti jednotlivých modelů, nicméně příznivé výsledky, respektive nízkou poruchovost notebooků značky Acer potvrdil i český Acer servis, který je součástí celorepublikové sítě servisů ABAX.

Servis notebooků Acer uvedl, že technici u novějších modelů řeší mnohem méně závad než v minulosti. Obvykle se přitom jedná o poškození, za které si uživatelé mohou sami – například tekutina vylitá do klávesnice apod.

 

Porouchal se vám Acer? Oprava je levná a rychlá

Máte staršího „Acera“, který se potýká s vážnými zdravotními problémy, ale nechcete se ho vzdát bez boje? Pozáruční opravy notebooků Acer jsou cenově dostupné, a to i v případě vážnějších poškození. Technici v servisech ABAXu zajišťují výměnu elementárních součástek, což je u konkurenčních opraven spíše výjimkou (servisy obvykle mění celou základovou desku apod.).

Navíc nemusíte nikam chodit – opravu objednáte online, notebook pošlete kurýrem a jen počkáte, až se vám vrátí v perfektní kondici. ABAX realizuje většinu oprav do jednoho týdne a na vyžádání i do 24 hodin. Míra reklamací činí pouze 10 % a 8 z 10 zákazníků vyhodnotilo opravu jako cenově výhodnou.

PODOBNÉ ČLÁNKY