Domů Programování Odborné konference jsou i v době internetu potřebné, jak dokazují ohlasy účastníků...

Odborné konference jsou i v době internetu potřebné, jak dokazují ohlasy účastníků HackerFestu 2018

0 1596

 „To z internetu nenastudujete,“ jak trefně konstatovali účastníci letošního ročníku HackerFestu – největší odborné konference v oblasti počítačové bezpečnosti a etického hackingu u nás. Co je nejvíce oslovilo? Zejména informace o konkrétních způsobech hackování a technikách, které útočníci využívají.

Konference se účastnilo 400 IT profesionálů a nadšenců. Pro ně byl připravený nabitý a pestrý program, který zahrnoval 9 přednášek předních českých i zahraničních odborníků. Z nich účastníky nejvíce zaujala přednáška Williama Ischanoe a Martina Hallera Plug and Pray, ve které poukázali na možnost hackování prostřednictvím jednoduchého zařízení přes USB port. Do trojice nejlépe hodnocených se zařadilo i téma Ondřeje Ševečka „Nuda v kanclu, zábava v síti“ – informace o tom, co může zlý domain admin nebo hacker s jeho přístupem dokázat, jak se přihlašovat bez hesel na účty sympatických kolegyň nebo prudících šéfů. A v neposlední řadě byla vysoko hodnocená i přednáška Lukáše Antala zaměřená na nástroje, které používají vládou sponzorované hackerské skupiny.

V pořadí již šestý HackerFest proběhl v polovině září. Již tradičně byl následován praktickými workshopy, které se tentokrát zaměřily na USB hackování pomocí dostupného zařízení Raspberry Pí Zero W. Konferenci doplnil také speciální VIP seminář mezinárodně uznávané odbornice na etický hacking Pauly Januskiewicz, který účastníkům poskytl vhled do firemního systému z perspektivy hackera.

„HackerFest je konference, která si získala u odborné veřejnosti vysoké renomé a velká část IT profesionálů ji navštěvuje opakovaně,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel počítačové školy Gopas. Pravdivost jeho slov dokazuje i hodnocení HackerFestu 2018 jeho účastníky – 78 % z nich uvedlo, že pro ně byla stoprocentně přínosná, zbytek ji hodnotil jako spíše přínosnou. Konference byla letos i v předcházejícím roce s výrazným předstihem vyprodaná, proto si zapište do kalendáře termín 16. září 2019, kdy proběhne sedmý ročník HackerFestu.