Domů Doporučujeme Stylové ubytování na českých horách

Stylové ubytování na českých horách

0 732

Jaro, budiž pochváleno. Březen, duben a květen patří mezi nejkrásnější měsíce v roce. Je třeba jich využít v maximálně možné míře, tedy nejen k domácím pracím na zahradě, ale rovněž k relaxaci, odpočinku a výletům do přírody. A nebyl by to výlet, kdyby trval jen pár hodin.

Vyrazte za hranice všedních dní a zamiřte na Šumavu. Penziony na Šumavě vám poskytnou veškeré zázemí pro to, abyste si mohli užít výletu plnými doušky, tedy se dobře najíst a případně i vyspat. Líbit by se vám mohlo v lokalitě Železné Rudy, Volar, Klatov, Sušice, Horní Plané, Kašperských Hor či Kubovy Hutě. Sázkou na jistotu je pak lokace Lipna nad Vltavou nebo Českého Krumlova.  Lesy, voda a pamětihodnosti jsou trojitým komplexem, který dělá Šumavu neodolatelnou. Každý si v hledáčku turistického cíle najde to své.

Kouzlo Jizerek

Neméně rušno bude v „Jizerkách“. Toužíte-li po panenské přírodě a úchvatných sceneriích, vyrazte právě sem. Penziony v Jizerských horách jsou připraveny na turisty, kteří rádi vyjíždějí za různorodými turistickými cíli. Během svých procházek nesmíte minout dominantu s vysílačem Ještěd, rašeliniště, lesy a horské louky. Máte-li rádi lázeňství, navštivte lázně Libverdy a nebo se dosytosti „vymáchejte“ v libereckém Babylonu. Jizerské hory jsou nabité energií a zábavou. Nudit se zde nebudete. Děti vás budou milovat za návštěvu science center iQpark, lunaparku nebo zrcadlového bludiště.

Neodolatelný Praděd

Velkým lákadlem pro pobyt na horách jsou i moravské Jeseníky. Jsou to hory, který si každý zamiluje. Kdo nebyl na Pradědu, jako by nežil. Nejvyšší hora s televizním vysílačem je majestátní  nejen v zimě. Lidé na něj vyrážejí v každém ročním období. Dalšími místy, které stojí za vidění, jsou Ramzová, Lipová-lázně, Branná, Červenohorské sedlo, lokalita Skřítek, Paprsek nebo město Jeseník, jenž proslavily lázně a prokazatelně nejčistější vzduch v celé Evropě.

Penziony v Jeseníkách si na nedostatek turistů rozhodně nemohou stěžovat. Ubytovat se můžete přímo v centru historických čarodějnických procesů ve Velkých Losinách nebo v Loučné nad Desnou, odkud už je to jen kousek na sedmý div Česka, přečerpávající elektrárnu Dlouhé Stráně. Nebo si můžete přijet užít jaro do Karlovy Studánky, kde vás okouzlí přírodní krása údolí Bílé Opavy, stejně jako roubenková architektura, tolik vlastní všem horským oblastem.