Domů Software Automatické přepnutí na klasickou Plochu u Windows 8

Automatické přepnutí na klasickou Plochu u Windows 8

0 66205

V dnešním díle si povíme, jak se dá automaticky udělat přepnutí na klasickou Plochu u systému Microfost Windows 8. Plocha stylu Metro totiž většinu uživatelů, zvláště obyčejnýc desktopových zařízení bez možnosti dotyku, obtěžuje.

 

Pomocí programu

Tuto možnost bych doporučoval především pro začátečníky, ale i pro všechny ty, kteří se s tím "nechtějí patlat sami".

Z několika různých prográmků, které vznikly, bych chtěl doporčuit především freewarový nástroj Skip Metro Suite. Pomocí čtyř jednoduchých předvoleb umí Skip Metro Suite nejen přeskočit úvodní Metro rozhraní, ale také deaktivovat nabídky, které se standardně zobrazují po najetí myší do některého z rohů klasické pracovní plochy systému.

 

Pomocí vlastního skriptu

Nejjednoduší možností je otevřít Ovládací panely (do levého dolného rohu, pravým tlačítkem myši), zvolit Nástroje pro správu a spustit nástroj Plánovač úloh. Poté napíšete skript, uložíte ho na vhodné místo s vhodnou příponou (nejčastěji VBS / SCF nebo libovolná). V plánovači úloh vytvoříte novou úlohu, která se spouští automaticky po přilášení daného uživatele a volá právě náš napsaný skript.

 

Kód souboru plocha.vbs:

Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

WshShell.sendkeys "Plocha{ENTER}"

Tento způsob však měl negativní dopad, pokud se spustil příliš pozdě až po tom, co jsem si na spuštění klasické Plochy klinul sám. "Schytal" to první prgram, který se pouští po spuštění a několikrát se takto povedlo odeslat někomu na ICQ zprávu "Plocha".

 

Druhá možnost, kód souboru plocha.scf:

[Shell]

Command=2

 

Závěr

Pokud se v tom nechcete vrtat sami, velmi doporučuji zmiňovaný program. Ušrtříte tím jistě přinejmenším trochu času.

Žádný komentář

Okomentujte článek