Domů Mobilní technologie Huawei představí na MWC 2019 ohebný telefon. Stane se značka jedničkou pro...

Huawei představí na MWC 2019 ohebný telefon. Stane se značka jedničkou pro rok 2019?

0 1947

Koncem minulého roku (2018) požádaly USA všechny své spojence, aby přestali používat vyrobky čínského gigantu Huawei. Spor mezi USA a Čínou se od té doby ještě vyostřil. Tento rok tak bude zajímavé sledovat, jak se budou vyvíjet čísla této firmy. Její prodeje totiž v minulém roce prudce stoupaly a Huawei výrobky jsou oblíbené také u nás.

V třetím čtvrtletí minulého roku se Huawei umístila na druhém místě v počtu distribuovaných telefonů s 52 miliony kusů. Předběhla tak americký Apple. Na rozdíl od jiných značek, je růst Huawei znatelný. Může za to především schopnost značky podchytit klientelu, která hledá mobily střední třídy. I přes všechny problémy, zástupci Huawei věří, že se značka tento rok stane největším prodejcem telefonů. Chtějí tak předběhnout Samsung, který se drží na vrcholu již několik let.

 

Jak toho chtějí dosáhnout?

I přes všechny skandály, značka nezahálí a v roce 2019 se chystá na frontální útok. Již za měsíc představí na Mobile World Congress v Barceloně svůj první ohebný telefon. Nebude však jedinou značkou s tímto výrobkem. Skládací displej Infinity Flex představil ještě v listopadu minulého roku Samsung. Telefon od Huawei má však mít 5G. Možná také díky Huawei se tak začne psát nová kapitola v historii chytrých telefonů. Je však otázkou, zda se tento druh mobilního telefonu vůbec ujme. Předpokládá se, že samotný přístroj bude relativně tlustý.

 

Bude novinka úspěšná jako Huawei P9 Lite? Společně s krytem vyjde levněji než iPhone.

Na ohebný telefon Huawei si v našich obchodech ještě počkáme, ale pokud vás tato značka poslední dobou láká, určitě se vyplatí vyzkoušet nějaký jiný model. Smartfony Huawei se totiž těší oblibě nejen díky své příznivé ceně. Například starší model Huawei P9 Lite, nástupce bestselleru P8, se stal oblíbeným díky své nízké váze, odolnosti, dlouhé výdrži baterie, dobrému foťáku a intuitivnímu ovládání.

Zdroj: Etuo.cz

 

Pokud tedy toužíte po novém telefonu, ještě na konci roku 2018 stihl Huawei představit nový model ve střední třídě – Huawei P smart 2019, který překvapil luxusním vzhledem dražších konkurentům s moderním výřezem na obrazovce. Překvapuje také svou cenou – stojí méně než 6 000 Kč. Společně s krytem a dalším příslušenstvím tak bude stále levnější než modely od iPhonu.

Zdroj: Etuo.cz

 

Pokud patříte mezi náročnější konzumenty a chytrý telefon je pro vás důležitý, počkejte si na model P30 nebo P30 Pro vyšší třídy, který by měl nahradit úspěšné modely P20 a P20 Pro. Podle předběžných informací by měl být představený také na tiskové konferenci 24. února na veletrhu MWC.