Domů Hardware Recenze: Optická myš Logitech RX250 Premium

Recenze: Optická myš Logitech RX250 Premium

491 29679

Předmětem dnešní recenze bude počítačová optická drátová myš Logitech RX250 Premium.

 

První dojem

Po prvním rozbalení a použití myši na mne zanechala spíše dojem spíše obyčejné tuctové myši. Přesto dodavatel uváděl, že je zlevněna téměř z pěti set Kč. Je pravdou, že značka Logitech má mezi počítačovými periferiemi velmi dobré jméno a například s jiným, bezdrátovým modelem myši od této značky, jsem více než 2 roky plně spokojen.

 

Co bych modelu RX250 Premium vytknul, byla by to tak trochu podivně vystouplá tlačítka a malinko horší ergonomie. Mnoho z jejích konkurentů se opravdu drží v ruce nezanedbatelně příjemněji. Ale zvyknout se na to dá. Myš je standardně vybavena rozhraním USB pro připojení, součástí balení je také redukce na PS/2 port. Nevím proč, ale čekal jsem od té redukce, aby byla třeba v černém provedení, aby to taky k nečemu vypadalo. Obyčejná redukce, která výrobce nestojí skoro nic, spíše dodává barvy obrazu tuctovosti.

203754-1-1-0-logitech-rx250-premium-optical-mouse

Oproti tomu lze uvést nesporné klady, jako je výborná citlivost a přesnost. Dále by se dal pochválit dostatečně dlouhý přívod a potichá práce kolečkem myši. Kolečko je také možné naklápět do stran a tím scrollovat i v horizontálním směru.

 

Specifikace

Typ: Drátová s optickým senzorem

Tlačítka: 2 + rolovací kolečko (3. tlačítko)

Rozlišení: 1000 DPI

Rozhraní: USB, PS/2

Barevné provedení: černá, bílá nebo šedivá myš

Ergonomie: univerzální

Podporovaný OS: WinXP, Windows Vista, Win7

Hmotnost: 200 g

 

Závěr

Za nabídnoutou cenu kvalitní myš dobré značky. Dojem tuctovosti nemusí zanechat na každém. Má vše, co by myš měla mít a precizně funguje. Můžete myš bez obav používat jak pro práci i k zábavě díky vynikající citlivosti i ve vyšším rozlišení.

PODOBNÉ ČLÁNKY

491 Komentováno

Okomentujte článek