Domů Hardware Repasované počítače představují chytré řešení, nechcete-li za novou techniku utrácet zbytečně moc...

Repasované počítače představují chytré řešení, nechcete-li za novou techniku utrácet zbytečně moc peněz

0 989

V dnešní době se bez počítače a notebooku neobejde prakticky žádná domácnost. Zvláště nyní, kdy řada lidí musí pracovat z domova, je absence kvalitní výpočetní techniky prakticky vyloučena. Co ale dělat, pokud vám starý počítač doma dosloužil a potřebujete nový, avšak nemáte dost volných finančních prostředků na nákup drahého zařízení z běžného obchodu? Chytrou možnost představuje nákup repasované výpočetní techniky.

 

Základní charakteristika repasovaných počítačů

Jestliže se zmíní repasované notebooky a počítače, mnozí z vás se jistě automaticky ušklíbnou, neboť se domnívají, že jsou tyto produkty druhořadé. Ano, jde většinou o zařízení, která již byla používaná. Před jejich opětovným prodejem ale dochází k detailnímu prozkoumání všech součástek. Ty, jež jsou opotřebované, případně dokonce nefunkční, jsou nahrazeny novými. Repasované počítače jsou tak plně funkční a můžete se na ně stoprocentně spolehnout. Rozhodně nejsou na místě nějaké přehnané obavy o jejich kvalitu, repasované notebooky a stolní PC v drtivé většině fungují tak, jako by právě vyšly z výrobní linky.

 

Přednosti repasovaných počítačů

V první řadě je nutné vyzdvihnout cenu. Zatímco nový notebook či stolní počítač vás vyjde klidně na 20 tisíc korun a více, repasovaná výpočetní technika je až o desítky procent levnější při zachování stejné výkonnosti a kvality. Na repasované počítače se dnes již běžně vztahuje záruční lhůta v délce 1 – 2 roků, přičemž zákon vymezuje pro toto zboží alespoň půlroční záruku. To jen dokazuje, že se stále jedná o velmi spolehlivé přístroje.

Repasované počítače a notebooky hravě zvládnou vše, na co jste zvyklí. U výkonnějších zařízení bez problémů sledujete online videa, hrajete hry, jež jsou náročné na grafiku a operační paměť. Vždy samozřejmě záleží na konkrétních parametrech zvoleného zařízení, což ostatně platí rovněž při výběru zcela nových modelů v obchodech s elektronikou.

Repasované počítače a notebooky jsou snadno dostupné. Dnes už se na jejich prodej některé firmy přímo specializují. A disponují poměrně solidní nabídkou produktů, tudíž rozhodně máte z čeho vybírat. Nejlevnější repasované notebooky se dají koupit v ceně kolem 5 tisíc korun, základní stolní PC pak už od 1 tisíce korun. Jde o ceny, za něž výpočetní techniku, která právě opustila výrobní linky, prostě nemůžete pořídit.

 

Možné nedostatky

Repasované počítače jistě mají své „mouchy“. Leckdy se kupříkladu notebooky, které prošly repasováním, potýkají se slabší baterií. Ta se však dá dokoupit, přesto se vám pořízení takovéhoto přístroje stále vyplatí. Jde o ideální řešení, pakliže za výpočetní techniku nechcete utrácet horentní sumy, zároveň však potřebujete kvalitní přístroj pro práci a zábavu.

PODOBNÉ ČLÁNKY