Domů Doporučujeme Aby záda nebolela ze sezení při práci

Aby záda nebolela ze sezení při práci

0 2720

Když se podíváme do minulosti, takový pračlověk toho asi moc nenaseděl. Běhal za mamuty, sháněl potravu a snažil se přežít. A když už si sedl, tak na zem nebo maximálně na nějaký pařez. Postupem času se ale sezení stalo běžnou součástí našeho života a dnes už pomalu více sedíme, než chodíme.

Tedy alespoň někteří z nás, převážně ti, co mají sedavé zaměstnání. Úředníci, manažeři, kancelářští pracovníci, všichni ti, kteří při své práci potřebují trávit hodiny sezením u počítače. Jenže lidské tělo na dlouhé sezení není stavěné, a tak samozřejmě časem přijdou i problémy spojené se sedavým zaměstnáním. Nedostatek pohybu se může projevit nejen nadváhou, ale především bolestmi zad, krční páteře a hlavy. Mnoho problémů dokážou vyřešit správné kancelářské židle. I když se to nezdá, špatný posez a celkové držení těla se na našem zdraví podepisuje, a tak je u kancelářské práce vhodné využít všechny možnosti podpory správného sezení.

Dříve se tradovalo že kolena by měla při sezení svírat pravý úhel a chodidla by měla být rovně na zemi, to už ale mnoho průzkumů a studií považuje za přežitek. Důležitá je především opora pro páteř a správný tvar opěradla. Ideální je možnost přidat hlavovou opěrku a nastavit si područky tak, aby se nám sedělo a pracovalo co nejlépe. Samozřejmě je i mnoho dalších vychytávek pro pohodlné sezení, ale záleží i na našich finančních možnostech nebo ochotě našeho zaměstnavatele. Ne vždy musí levné kancelářské židle být nepohodlné a nepoužitelné, i v rámci šetření můžete sehnat kvalitní kousky.

I tak byste ale měli mít na paměti, že když mají na kancelářské židle na akci v blízkém hypermarketu, nemusí to být vždy ta nejlepší volba. Vybírejte spíše u specializovaných prodejců, díky online nabídce nemusíte běhat po obchodech, ale hledat z pohodlí svého domova. Design by měl být až na posledním místě, ale je naprosto přirozené, že chcete židli, která se vám líbí. Dejte si tak pro výběr dostatek času a neohlížejte se jen na vzhled nebo cenu, zkuste si před vybrat několik modelů a ty pak porovnat. Nová pracovní židle se stane vaším partnerem při práci na dalších několik let a proto nechvátejte s hledáním té pravé.