Domů Internet Jaká je skutečná rychlost internetu u vás doma?

Jaká je skutečná rychlost internetu u vás doma?

0 1537

Gigabitový internet, rychlý internet nebo optická síť. To jsou marketingové termíny, jimiž poskytovatelé internetu lákají zákazníky, aby si objednali internet právě od nich. Skutečnost bohužel bývá jiná, tím se ale poskytovatelé příliš nechlubí.

Poskytovatel internetu AIM se snaží udělat v Česku revoluci a jednat se zákazníky na rovinu. Možná jste o něm již slyšeli. Jde o firmu, která nabízí tzv. Impulsovic tarify, o něž se každý pracovní den soutěží na Rádiu Impuls.

 

Ne všude je optika a jeden gigabit nemusí být vždy pravda

Cílem AIM je především ukázat lidem, že ne všechno, co jim tvrdí různí poskytovatelé, je pravda. Velmi často se chlubí optickou sítí a nabízí gigabitový internet na doma v daném městě, jejž mají pokryté. Jenže rychlý internet není celoplošná záležitost.

Rychlost internetu se liší vchod od vchodu a platí to pro všechny poskytovatele kabelového (pevného) internetu. Různá bytová družstva a společenství vlastníků preferují různé operátory a podle toho jim umožňují modernizaci a údržbu přípojek. Tohle však žádný srovnávač neví, takže když si slepě otevřete srovnávač rychlostí na internetu, nepoví vám to.

 

Zeptejte se AIM, řeknou vám pravdu

AIM má optikou pokrytou celou Prahu, zejména velká sídliště – nabízí například rychlý internet Jižní Město. Přesto však ke každému zákazníkovi přistupuje individuálně. Máte-li zájem o připojení od nich, stačí vyplnit nezávaznou objednávku a do ní uvést čas, kdy si přejete být kontaktováni. Operátoři AIM pak ověří skutečnou rychlost a ozvou se s nabídkou.

 

Pozor také na sdílené připojení

Dalším velmi oblíbeným trikem poskytovatelů internetu je sdílené připojení. Uvedou zázračnou rychlost, ale neprozradí vám, že tato rychlost je agregovaná – budete se o ni dělit s dalšími obyvateli vašeho vchodu.

Nenechte se tedy obalamutit. Poskytovatelé rádi slibují rychlý internet bez výpadků a velmi často si velmi dobře uvědomují, že vám neříkají celou pravdu.

PODOBNÉ ČLÁNKY

0 564