Domů Hardware Recenze: repasovaný notebook Dell Latitude E6440

Recenze: repasovaný notebook Dell Latitude E6440

0 92527

V dnešní recenzi se zaměříme na repasovaný business notebook Dell Latitude E6440, který patří do vyšší třídy firemní výpočetní techniky.

Repasovanou výpočetní techniku asi netřeba představovat, ale pokud přeci jen tápete: jedná se o stroje vyřazené z itineráře velkých firem, které se při pravidelné obměně zbavují i prakticky neopotřebovaných a zcela funkčních kousků. Ty pak prochází důkladnou kontrolou a za výhodných podmínek pro nové odběratele jdou znovu do prodeje.

Jistotou na poli repasovaných zařízení jsou notebooky a počítače značky Dell. Notebooky Dell Latitude E6440 navazují na ověřené předchozí řady, které ještě povyšují o přidanou hodnotou hned v několika ohledech.

 

První dojem

Po designové stránce nově zaujme hliníkové stříbrné víko a celkově se šasi – bez vlivu na velikost 14’’ úhlopříčky displeje – na první pohled znatelně zmenšilo. Při zpracování bylo využito těch nejkvalitnějších materiálů a z hlediska používání tak v případě těchto repasovaných notebooků Dell nemůže být řeč o výraznějším opotřebení.

 

Hardwarové vybavení

Dell Latitude E6440 splňuje vše, co od podobného zařízení očekáváte, a ještě trochu navíc – kompatibilitu s dokovací stanicí, VGA i HDMI port, RJ45 a 4 USB porty, z nichž jeden zvládá napájet telefon i při vypnutém notebooku. Maximální pozornost byla při vývoji tohoto modelu věnována bezpečnosti, proto se Latitude E6440 může pochlubit třeba čtečkou bezpečnostních karet nebo otisků prstů, stejně jako senzorem volného pádu a protiotřesovou gumovou izolací.

Výkonově je notebook optimalizován především na kancelářskou práci, proto se čtvrtá generace procesorů Intel Core s úspornou optimalizací spotřeby jeví jako vysoce nadstandardní. Při nejvyšší možné konfiguraci dále zařízení nabízí 16GB operační paměť a grafickou kartu AMD Radeon HD 8690M s 2GB pamětí.

 

Závěr

Jak notebook zhodnotit závěrem? Pokud není vaším cílem hrát ty nejnovější hry, ale vlastnit odolné přenosné zařízení, na které se hlavně při práci můžete maximálně spolehnout, může vám repasovaný notebook Dell Latitude E6440 nabídnout kvalitu, kterou byste za podobnou cenu u konkurence hledali jen těžko. Vzhledem k možnosti záruky, kterou na repasovanou výpočetní techniku profesionální prodejci poskytují, se přitom u těchto “použitých” zařízení není v konečném důsledku čeho bát.

Žádný komentář

Okomentujte článek